Datça

Datca

Binlerce yıllık geçmişe sahip, doğal güzellikleriyle nefes kesen bir coğrafya; Datça yarımadası.
Datça bakir koyları, eşine başka bir yerde rastlayamayacağınız bükleri yemyeşil, ormanları, dağları ve mavinin her tonunu görebileceğiniz denizi ile sizi kendine hayran bırakacaktır.
Datça’da yapılacak en güzel şeylerden biri şüphesiz Datça'nın eşsiz bükleri ve koylarını gezmek. Yan yana dizili olan bu koylar eşsiz bir güzelliğe ve sakinliğe sahip. Doğa ile iç içe olacağınız bu koyları mutlaka gezmelisiniz.
Bu koylarda denize girebilir, güneşlenebilir, sahilde yer alan sevimli ve küçük kafe, restoranlarda yemek yiyip, içkinizi içebilirsiniz.
Datça’da gün batımını izleyebileceğiniz en güzel yerlerden biri, yarım adanın en uç noktasında ki Knidos Antik kentidir. Binlerce yıllık bir geçmişe sahip olan bu Antik Kentin harabelerini dolaşabilir, fotoğraf çekebilir ve muhteşem Datça yarım adasının keyfini çıkarabilirsiniz.
Datça merkez pek çok balık restoranının, sevimli kafelerin, hediyelik eşya ve yöresel ürünleri satan dükkânların bulunduğu bir yer. Bu mekânları keşfederken ege bölgesinin en taze lezzetlerini tadabilir, Datça hatırası hediyelikler veya meşhur Datça bademi, balı ve zeytini alabilirsiniz.